Spółdzielnia Mieszkaniowa "ZRZESZENI"
Elbląg, ul. Józefa Chełmońskiego 7
tel. (55) 233 41 21, fax 55 235 54 35

Godziny otwarcia:
Poniedziałek od 07:00 do 16:00
Wtorek - Czwartek od 07:00 do 15:00
Piątek od 07:00 do 14:00

Pękające wężyki

Z uwagi na częste przypadki zalania mieszkań z powodu pękających wężyków doprowadzających ciepłą i zimną wodę przypominamy, że ich trwałość jest ograniczona. Prosimy o sprawdzanie jakości wężyków podczas ich eksploatacji. W przypadku zauważenia jakichkolwiek odchyleń od normy tj. wybrzuszenia, korozja, należy niezwłocznie dokonać wymiany uszkodzonego wężyka.

W przypadku awarii należy jak najszybciej odciąć dopływ wody, aby zapobiec dalszym zniszczeniom. Każdy domownik powinien znac położenie zaworów odcinających dopływ wody do poszczególnych urządzeń lub pomieszczeń. Są one przeważnie ulokowane pod urządzeniem: toalety, krany, zlewy kuchenne lub za nim: pralki, zmywarki, w miejscu gdzie rura doprowadzająca wodę jest połączona z urządzeniem.

Jeżeli awaria nie dotyczy jednego urządzenia, lub jeśli nie ma przy nim oddzielnego zaworu, należy odciąć wodę w całym mieszkaniu przy pomocy zaworu głównego, znajdującego się przy głównej rurze doprowadzającej wodę.

W przypadku zaworów kulowych z dłuższą rączką czy też  tzw. motylkowych, nalezy ustawić rączkę w poprzek do linii zaworu. Jeśli do zakręcenia potrzebne są narzędzia takie jak klucz nastawny lub kombinerki, prosimy trzymać narzędzie w pobliżu zaworu, aby nie trzeba go było szukać w chwili awarii.

dla interesanta  |  inwestycja  aktualności  przetargi  akty prawne i regulaminy pliki i dokumenty do pobrania  |  mapa osiedla  |  galeria  |  kontakt

www.zrzeszeni.elblag.pl - Copyright © Agencja Reklamowa GABO s.c. - Wszystkie prawa zastrzeżone